Извънредни проверки в трите електроразпределителни дружества започват Министерството на енергетиката и Комисията за енергийно и водно регулиране във връзка с рекордното потребление на ток през последните два месеца.
Инспекторите ще направят преглед на произволни сметки на клиенти на "ЧЕЗ", "EVN" и "ЕНЕРГО-ПРО". Ще бъде инспектирана и изправността на техническите съоръжения на територията на трите енергийни дружества. Заради студеното време през последните седмици у нас беше регистрирано рекордно потребление на ток. За да се гарантира стабилността на електроенергийната система, България дори спря временно износа на електроенергия.
Генералният директор на БНТ Милена Милотинова получи признанието "WEBIT Changemakers"
Отличие за българската наука: INSAIT получи награда от Европейския съвет за научни изследвания
24-часова национална стачка в Гърция - какво трябва да знаят туристите?