Участието на държавата в сделката за купуването на ЧЕЗ е било обречено още в началото, така енергийният експерт Атанас Тасев коментира вчерашното изказване на министъра на финансите Владислав Горанов, че държавата се оттегля от сделката за придобиване на активите на ЧЕЗ Груп.
Проф. Атанас Тасев - енергиен експерт: Още от първия ден стана ясно, че държавата не може да участва, не трябва да участва и не е целесъобразно, защото възникват много противоречия с действащото законодателство и от формална гледна точка, държавата срещу държавата в арбитражно дело във Вашингтон и държавата срещу държавата върху административен съд. Не е необходимо и Слава Богу, че вчера официално беше заявено, че държавата няма да участва.
Васил Велев - председател на управителния съвет на Асоциацията на индустриалния капитал: Очевидно е, че избраният купувач няма експертизата и капацитета да управлява едно такова дружество. Това е очевидно. Когато държавата по препоръки на Световната банка продаваше ЕРП-та имаше отново по препоръки на Световната банка имаше изисквания за купувачите. На тези изисквания този купувач не отговаря.
Президентът Радев призова партиите да изпълнят обещанията за ремонт на изборното законодателство
Гроздан Караджов проведе телефонен разговор с гръцкия си колега за блокадите на границата
Президентът Радев: Възнамерявам най-скоро да връча мандата на първата по численост парламентарна група
Премиерът Росен Желязков ще участва в среща на Коалицията на желаещите в Париж
Опашки пред пощите в Бургас: Пенсионерите получават първите си пенсии в евро