В Благоевград дават зелена светлина на изграждането на депо за битови отпадъци. На мястото на местното сметище да се изгради система за преработка на отпадъците приеха в местния парламент.
Общината ще трябва да кандидатства с проект пред Предприятието за управление на дейностите за опазване на околната среда за изграждане на депото. То ще обслужва освен Благоевград и още 4 общини: Рила, Кочериново, Симитли и Бобошево. Финансирането на първият етап от строителството е подсигурено от бюджета на държавата. Ще се търсят средства за системите за компостиране и сепариране, които трябва да се изградят в рамките на проекта. Общата му стойност е 26 милиона лева.
Първият поклоннически път в България официално беше открит в Созопол (СНИМКИ)
Самолет на египетските авиолинии кацна извънредно на летището в Горна Оряховица
Самолет на египетските авиолинии кацна извънредно на летището в Горна Оряховица
Казусът "Баба Алино": Според службите показанията на Олег Невзоров хвърлят светлина върху незаконните действия
Държавният бюджет е готов – какъв ще е размерът на минималната работна заплата?