Жителите на столичния квартал "Красна поляна" излизат на пореден протест. Исканията им са свързани с премахването на така наречените "Виетнамски общежития". Хората се оплакват от непрекъснатото изгаряне на отпадъци, постоянните набези и отделянето на азбест от сградите, който е канцерогенен. Протестът е насрочен за 19 ч. днес на кръстовището между бул. "Никола Мушанов" и улица "Добротич" и ще бъде подкрепен и от жителите на квартал "Западен парк". Протестното шествие се очаква да блокира за кратко движението в района, докато стигне до бул."Вардар". Повече за исканията на протестиращите, вижте в прякото включване от т. нар."Виетнамски общежития" на Тереза Ставрева.
Живеещите в района на "Красна поляна" твърдят, че голяма част от проблемите им със замърсения въздух се дължат на обитателите на виетнамските общежития. Те настояват Столичният общински съвет да определи краен срок за премахване на сградите и да състави план за усвояване на терена. Протестиращите ще се обърнат за съдействие и към омбудсмана Мая Манолова.
Цените на едро на основни храни, плодове и зеленчуци продължават да се движат надолу
Трагедията на АМ "Тракия" със загиналите деца и бащата на едното от тях продължава да поражда въпроси за причините
Жегата настъпва: Синоптиците от НИМХ предупреждават за температури до 37°
100 животни бяха спасени от голям пожар в стопански двор в асеновградското село Червен (СНИМКИ)