Сдружението на общинските болници слага началото на обществена дискусия за българското здравеопазване. На масата са поканени и представители на работодателите, както и Центъра за защита правата в здравеопазването.
Министърът на здравеопазването Кирил Ананиев се ангажира до няколко месеца да бъде създаден нов модел на системата за здравеопазването, да бъде решена и съдбата на общинските лечебни заведения. По- голяма част от общинските болници са с натрупани дългове за милиони левове и на практика са пред фалит.
Търси се начин те да бъдат преструктурирани и оздравени. След поредица от протести общинските болници поискаха допълнителна субсидия от 30 милиона лева и изплащане на надлимитната дейност от последните две години.
Разширяват списъка с безплатни лекарства за деца до 7 години - НЗОК вече покрива 11 медикамента
Министър Околийски възстановява д-р Благомир Здравков начело на детската болница
Тревожна статистика: Всяко трето дете, което преминава през ендокринологията в Пловдив, е с наднормено тегло
Протест в Монтана заради отстраняването на известен хирург от местната болница
Под прозорците на ВСС: Пленумът на висшите магистрати се провежда на фона на протести
Премиерът към областните управители: Очаквам максимално добра организация за честни избори