Представление с пясъчни рисунки в реално време. Невижданото досега у нас предизвикателсво е поето от екипа на Държавен куклен театър Пловдив. Представлението се казва „Ама че крокодил“ и е по текст на известния детски писател Панчо Панчев, известен като Дядо Пънч.
Приятелството, без което не можем – темата е особено важна за днешните деца, изразяват наблюденията си върху малките зрители от екипа на спектакъла. А тъй като действието се развива на морския бряг, пясъчните рисунки идват като спонтанен избор, който обаче впоследствие преминава през дълго обмисляне и още по-дълго вплитане в спектакъл.
Мария Банова, режисьор: "За мене провокацията тръгна от самото прочитане на текста. Който просто каза „Пясък!“"
Пясък, с който рисуват най-добрите художници сред пловдивските кукленици. Избрани с кастинг.
Панайот Добрев – Понко, актьор: "Аз имам имного изложби зад гърба си, но това е съвсем друга материя. Материята подвежда и има голяма опасност човек да се разсее."
Музиката на Димо Стоянов от ПИФ, текстът и рисунките са неразделни и синхронни компоненти на спектакъла.
Градовете Оулу и Тренчин са готови за ролята си на европейски столици на културата през 2026 г.
Бляскав финал на годината: В Софийската опера започват традиционните новогодишни концерти
"Секция 13" на Съюза на българските художници представя изложбата „Обща постановка“
Музеят на историята във Варна пази колекция от коледни картички от началото на XX век
Гренландия: „Не искаме да бъдем американци, не искаме да бъдем датчани, искаме да бъдем гренландци.“