This is a modal window.
Общинският съвет в Гоце Делчев свика извънредна сесия заради напусналите лекари от местната болница. Здравното заведение обслужва жителите на 4 общини в региона. Причината за напускането на лекарите е несъгласие с начина на управление на болницата. В същото време Върховната административна прокуратура разпореди проверка по случая.
10 от лекарите в гоцеделчевската болинца вече не са на работните си места, на останалите 4-ма до дни им изтича едномесечното им предизвестие.
Д-р Милан Първанов - завеждащ на Отделението по реанимация: Наруши се изобщо климатът за работа. Това е един отровен климат, който на нас ни пречи да си вършим работата. Ние идваме потиснати на работа, всеки ден се вършат неща, които не се връзват със здравата мисъл и разум.
Недоволството на медиците срещу начина, по който се управлява здравното заведение, е още от декември миналата година.
Никола Джингаров, общински съветник от ГЕРБ: Категорична подкрепа за лекарите, тъй като това са хората, които са ни лекували по всяко време. Това е втора сесия, която се опитва да гласува съвета.
Димитър Балтаджиев, председател на Общински съвет - Гоце Делчев: Лекарите са реагирали адекватно, съжалявам, че напуснаха болницата. Ако се стигне до освобождаване на управителя, се назначава временен управител.
Владимир Москов, кмет на община Гоце Делчев: В момента трябва да се вземе обективно решение. Призовавам да се направи крачка назад, за да успокоим гражданите и населението. Съжалявам, че в такава голяма епидемия занимава хората с такъв огромен проблем.
Въпреки че беше обещал, директорът на болницата д-р Владислав Улевинов, не пожела да коментира казуса. На заседание на Общинския съвет днес предстои да се вземе решение дали той ще запази поста си или ще бъде сменен.