11 златни медала за България от турнир по спортна гимнастика в Гърция

златни медала българия турнир спортна гимнастика гърция
11:57, 13.11.2023
Чете се за: 03:17 мин.

Българските състезатели спечелиха 24 медала (11 златни, 7 сребърни и 6 бронзови) на международния турнир по спортна гимнастика "Хоризонт" в Каламаря (Гърция).

Наско Миков стана шампион в многобоя при младежите до 15 години. Възпитаникът на Пирин Благоевград 2011 събра 69.200 точки (земя 13.200, кон с гривни 11.200, халки 11.600, прескок 13.000, успоредка 10.750 точки, висилка 9.450). Гимнастикът, който се подготвя под ръководството на Александър Марков, си тръгна от Гърция с титли от финалите на земя (13.200), кон с гривни (11.200), прескок (12.575) и с второ място на халки (11.600)

При младежите до 16 години представителят на клуб Любчо Солачки Любомир Станоев се нареди на второ място в многобоя с 67.450 точки (земя 13.150, кон с гривни 8.000, халки 10.800, прескок 13.550, успоредка 11.550 точки, висилка 10.400). Към среброто той прибави злато на земя и на прескок съответно с 13.150 и 13.025 точки, сребро и бронз от финалите на успоредка (11.550) и на висилка (10.400).

В тази възрастова група Валери Димитров, който е шести в многобоя с 57.450 точки, стана сребърен медалист на финалите на земя (12.150) и на халки (11.150).

При девойките във възраст 13 години първа в многобоя е Кристин Кръстева с 46.940 точки (прескок 12.300, смесена успоредка 11.200, греда 10.650, земя 12.800). Състезателката на клуб Юнак (Хасково) взе и титлите на финалите на смесена успоредка (11.200) и на земя (12.800), както и до бронзовите отличия на прескок (12.300) и на греда (10.650).

При девойките във възраст до 12 години злато на финала на земя с 12.200 точки спечели Гергана Маркова (Пирин Благоевград 2011). На същия уред Ива Димитрова (Левски Спартак) е втора с 12.400 точки.

При 11-годишните българските момичетата завоюваха още четири отличия. Магдалена Арсенова (Левски Спартак) е втора на земя (11.350) и трета на прескок (11.300). На земя шампионка е Ивайла Илиева (Юнак) с 11.400 точки, а трета се нареди Валерия Хинкова (Левски Спартак) с 11.000 точки.

В отборното класиране при девойките младша възраст Юнак (Хасково) стана бронзов медалист със 121.250 точки.

Чете се за: 00:45 мин.
34 клуба ще вземат участие на Държавното първенство по кикбокс в стил К1 в Севлиево
17:38, 18.05.2024
Чете се за: 01:02 мин.
Херардо Мартино: Оптимисти сме за участието на Лионел Меси в неделя
17:10, 18.05.2024
Джанлоренцо Бленджини обяви състава на България за първия турнир от Лигата на нациите по волейбол за мъже
17:01, 18.05.2024
Чете се за: 00:50 мин.
Теглото на Олександър Усик е с 4.5 кг. по-леко от обявеното по време на кантара
16:55, 18.05.2024
Чете се за: 00:55 мин.
Световни шампиони в сноуборда и олимпийска медалистка по биатлон поведоха благотворителен крос в Банско
16:50, 18.05.2024
Чете се за: 03:52 мин.
Шави Ернандес: Клубът ми предаде, че трябва да запазя спокойствие и да продължа да работя със същата отдаденост
16:27, 18.05.2024