Бившият директор на "Топлофикация София" Валентин Димитров, отново се изправя пред Темида. 13 години след началото на делото за пране на пари СГС съд ще обяви присъдата.
Прокуратурата поиска 10 години затвор за Димитров. Според обвинението той присвоил 10 млн. лева от дружеството, което е управлявал, след което ги е прекарал през в различни сделки.
Подсъдима в този процес беше и майка му Цеца Димитрова. Тя обаче почина преди да чуе присъдата.
До момента Валентин Димитров, по-известен като Вальо Топлото, има една оправдателна присъда - за източването на дружеството. По второ дело лежа 3 години в затвора заради луксозните стоки, които е купувал с пари на "Топлофикация".
Чуйте последните новини, където и да сте!
Последвайте ни във Facebook и Instagram
Следете и канала на БНТ в YouTube: https://go.bnt.bg/youtube
В колата на шофьора, причинил катастрофата край Мездра, пътували още двама души
След тежките катастрофи: Демерджиев разпореди проверки на ремонтите и строителството на пътища в страната
В колата на шофьора, причинил катастрофата край Мездра, пътували още двама души