16 точки за Везенков и победа за Олимпиакос в гръцкото дерби в Евролигата

Александър Везенков
08:34, 18.03.2022
Чете се за: 01:12 мин.

Олимпиакос разгроми Панатинайкос със 101:73 в гръцкото дерби от 30-ия в Евролигата.

Преди началото на мача Александър Везенков получи отличието си за №1 в Евролигата за месец февруари. След това той игра 19 минути в дербито и записа 16 точки - 6/6 от зоната за две точки - и взе пет борби.

Възпитаниците на Георгиос Барцокас отбелязаха цели 38 точки през първата част, които им изградиха комфортен аванс в хода а целия двубой и до известна степен предопределиха развоя на сблъсъка. В заключителната четвърта част домакините водеха с 35 точки при 95:60, преди крайното 101:73.

Най-резултатен бе Даръл Мейкън от Панатинайкос с 23 пункта.

Олимпиакос заема 4-ата позиция в класирането с актив от 117 победи и 8 загуби. Панатинайкос е последен с 6 успеха и 17 поражения.

През следващата седмица Олимпиакос гостува във Франция на Монако и АСВЕЛ.

Съпругът на Севделина Арнаудова: Полицаи правиха обиск в къщи пред детето ми