190 държави и международни организации се ангажираха с отказ от въглищата, стана ясно на Международната конференция по климата в Глазгоу.
Зад каузата застават големи потребители на въглища като Полша, Виетнам и Чили.
Подписалите споразумението се ангажират да прекратят всички вътрешни и задгранични инвестиции в енергийни мощности на въглища. Те трябва да бъдат изведени от експлоатация през 30-те години на този век в големите икономики, а през 40-те и в по-бедните държави.
Ангажиментът обаче не е подписан от някои от страните с най-голяма зависимост от въглищата като Австралия, Индия, Китай и Съединените щати. През 2019 г. въглищата са дали 37% от световното производство на електроенергия.
Scorpions отбелязва 60 години от създаването си с юбилейно шоу тази вечер в София
Вентилаторите са полезни, но при екстремна жега могат да имат обратен ефект
Да пораснеш в интензивното: Бебе живя половин година в реанимацията на "Майчин дом"
Шофьор без книжка и моторист пострадаха при две катастрофи в Разградско
Цените на едро на основни храни, плодове и зеленчуци продължават да се движат надолу