Абонирай ме за най-важните новини?
ДА НЕ
НОВИНИ
Абонирай ме за най-важните новини?
ДА НЕ

29 см сняг е паднал в Лом, започва серия "ледени дни"

от БНТ
13:48, 05.02.2023
7202
Чете се за: 02:20 мин.
У нас
Снимка: БГНЕС
Слушай новината

Валежната обстановка в страната продължава - най-внушителна е натрупаната снежна покривка до момента в Лом - 29 см.

В София, където е и най-ниската минимална температура тази сутрин - минус 6°, снежната покривка е около 10 см.

Валежите ще продължат и днес, като навсякъде са от сняг, по-значителни - в западната част на Дунавската равнина и планинските райони. Остават условията за виелици и навявания.

С умерен, в Източна България силен вятър от север-североизток ще продължи да нахлува по-студен въздух и максималните температури в повечето райони ще останат под нулата - между минус 6° и минус 1°, в София - около минус 5°.

Облачно и със слаби снеговалежи ще бъде и през следващото денонощие. Минималните температури ще бъдат между минус 9° и минус 4°, а максималните - между минус 4° и 1°, в София - около минус 4°. През деня преваляванията в Западна България ще спрат, а на места и облачността ще се разкъса и намалее.

Утре ще се задържи много ветровито с умерен северозападен, в Източна България силен северен вятър. Остават условията за виелици и навявания.

В планините облачността също ще е значителна и ще превалява сняг. Ще духа умерен и силен североизточен вятър.

Температурите още ще се понижат и максималните по най-високите върхове ще паднат до минус 17 - минус 18°.

Във вторник и сряда минималните температури ще се понижат още, на места във високите полета до минус 14° - минус 15°, а дневните ще останат почти без промяна.

В Западна и Централна България ще има и слънчеви часове, докато в източните райони ще остане облачно и ветровито, но почти без валежи.

Слабо затопляне и повече слънце се очаква в четвъртък и петък.

Чуйте последните новини, където и да сте!
Последвайте ни във Facebook и Instagram
Следете и канала на БНТ в YouTube

Свали приложението BNТ News
Свали приложението BNТ News
Топ 24
Най-четени
62 училища са закрити в Русенско за последните 30 години
62 училища са закрити в Русенско за последните 30 години
Нов ракетен обстрел в центъра на Харков, Канада изпрати първият танк "Леопард 2" за Украйна
Нов ракетен обстрел в центъра на Харков, Канада изпрати първият танк "Леопард 2" за Украйна