Това заяви след днешното правителствено заседание министърът на околната среда и водите Емил Димитров
Министърът обясни, че неизрядните ВиК в България дължат над 32 млн. лева, като екоминистерството води дела за 17 милиона.
Утре екоминистърът ще проведе извънредна среща с ръководителите на 16-те Регионални инспекции по околната среда, 4-те Басейнови дирекции и 3-те Национални парка, за да обсъдят създалата се ситуаиця.
Емил Димитров, министър на околната среда и водите: 2 060 броя водовземни съоръжения нямат издадено разрешително. Ние трябва да ги затворим. 60% нямат определени санитарно охранителни зони или 3 404 броя водовземни съоръжения. Ако ние приложим закона така както е приет, трябва да спрем села, градове, старчески домове, отдалечени населени места- водоподаването на половин България.
За по-красив град: Герои от приказки украсяват сградите в столичния квартал "Гео Милев"
След акцията край Слънчев бряг: Разследването трябва да установи дали има корупция във ВиК-Несебър
Техническа грешка увеличи заплатите на шефовете на енергийни регулатори с до 2000 евро
Техническа грешка увеличи заплатите на шефовете на енергийни регулатори с до 2000 евро
След акцията край Слънчев бряг: Разследването трябва да установи дали има корупция във ВиК-Несебър
Съдът гледа мярката на 21-годишния шофьор, който уби две деца край Мездра