ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

 

Акция "моторист" – до 1 юли. За половин година загиналите на пътя са 12

6296
Чете се за: 00:49 мин.
У нас
Video Player is loading.
Текущо време 0:00
Продължителност -:-
Заредено: 0%
Тип на потока НА ЖИВО
Оставащо време -:-
 
1x
    • Глави
    • descriptions off, selected
    • Спряни субтитри, selected
      Снимка: БГНЕС
      Субтитрите са автоматично генерирани и може да съдържат неточности.

      От днес до 1 юли е в ход специализирана полицейска операция за контрол на мотористите. Причината е увеличеният брой инциденти с тях през летните месеци. Освен за носенето на каски от "Пътна полиция" ще следят и за употреба на алкохол и нароктици.

      Първият санкциониран моторист по време на акцията е Ивайло. Мъжът обича да пътува на две колела заедно с дъщеря си. В нарушение на правилата, обаче, този път детето се е возило отпред.

      Ивайло Дончев: Не стига степенките и не се чувства сигурна зад мен, не може да се държи. Не се страхувам, детето също не се страхува. Обича да се вози на мотора.

      Практиката показва, че през лятото инцидентите зачестяват най-вече заради бързата скорост и маневреност, която моторът осигурява.

      Калин Петков - моторист: Принципът при нас е, че ако не се пазим сами, няма кой да ни пази. Автомобилните шофьори често правят забранени изпреварвания или не дават мигачи.

      Главен инспектор Николай Крушарски - "Пътна полиция" ГДНП: Най-често допусканите грешки от водачите са непоставяне на обезопасителна каска както на тях, така и на пътниците, които превозват. Когато течеше извънредното положение, доста хора ползваха двуколесни МПС-та и там имаше засилена проверка на самите КПП-та.

      В сравнение с миналата година броят на инцидентите с мотористи е по-малък, а наложените глоби повече.

      От началото на годината досега, от "Пътна полиция" са санкционирали малко над 1 200 мотористи.

      За първите шест месеца от годината на пътя са загинали 12 души, а ранените са 140.

      ТОП 24

      Най-четени

      Product image
      Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
      Абонирай ме за най-важните новини?