Полицейска акция се провежда в Белодробната болница в Благоевград от тази сутрин.
Няколко екипа униформени са в административната сграда на болницата, като в района не се допускат външни лица.
От Прокуратурата заявиха, че е образувано досъдебно производство, но не уточняват за какво престъпление.

Окръжният съд в Благоевград е разрешил извършване на процесуално-следствени действия в сградата на болницата.
Предполага се, че проверката е по сигнал за извършвани нарушения в лечебното заведение. Преди два месеца лекарка подаде жалба до общинския съвет за извършвани документни престъпления в болницата и злоупотреба със средства за болни от COVID-19.
Управителят на болницата д-р Петър Георгиев също отказа коментар на този етап. Той ръководи белодробната болница от 6 години и досега оплаквания и сигнали срещу него не е имало.

Репортери: Станислава Николова,
Антония Сукалинска
Тежка катастрофа с трима загинали, сред които две деца: Автомагистрала "Тракия" е затворена в двете посоки
"Винаги се усмихвам, това отваря сърцата": Чужденци попълват незаетите места за шофьори в столичния градски транспорт
Литийно шествие с мощите на св. Йоан Кръстител тръгна от Созопол и стигна до остров Св. Иван
Цената на петрола достигна 70 долара за барел, Тръмп - "ще падне още"
Да покориш връх Мусала в инвалидна количка: Вдъхновяващата история на 18-годишния Крис от Пловдив