Александър Георгиев беше заменен във втори пореден мач в НХЛ

13:31, 12.03.2021
Чете се за: 00:38 мин.
Зимни
александър георгиев беше заменен втори пореден мач нхл

Руският национален вратар, роден в Русе, Александър Георгиев беше заменен в началото на втората третина при загубата на неговия Ню Йорк Рейнджърс 0:4 от Бостън в мач от Националната хокейна лига.

И четирите попадения бяха отбелязани, докато Георгиев беше в игра, като за около 25 минути на леда той направи 10 спасявания. Стражът обаче инкасира два гола през първата част и нови два в началото на втората.

Това принуди мениджъра на Рейнджърс Дейвид Куин да вкара в игра резервният страж Кийт Кинкейд, който отрази всичките 13 удара, отправени към него.

За Александър Георгиев това е втори последователен слаб мач, след като преди няколко дни той беше сменен и срещу Питсбърг, когато вратарят допусна три гола в рамките на една минута.

Другият отбор от Ню Йорк-Айлендърс Другият отбор от Ню Йорк - Айлендърс, записа седма поредна победа след 5:3 над Ню Джърси при завръщането на публика в "Насау Колизеум" след повече от година пауза.

В същото време Детройт надигра шампиона Тампа Бей с 6:4, а Торонто се справи с Уинипег с 4:3 след продължения.