Александър Георгиев направи 40 спасявания при загубата на Колорадо Аваланч от Едмънтън Ойлърс

Аризона Койотис и Ню Йорк Рейнджърс също постигнаха победи

Александър Георгиев Колорадо Аваланч Едмънтън Ойлърс
10:25, 06.04.2024
Чете се за: 01:42 мин.
Хокей

Вратарят с български корени Александър Георгиев направи 40 спасявания, но това се оказа недостатъчно и неговият Колорадо загуби с 2:6 при гостуването на Едмънтън в мач от редовния сезон на Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ).

Резултатът след първата третина бе равен - 2:2, но след това Едмънтън взе инициативата и с по два гола във втората и третата част стигна до убедителната победа, с която си гарантира участие в плейофите за пети пореден сезон.

Конър Макдейвид и Ивендър Кейн вкараха по два гола за успеха на Ойлърс.

Колорадо е на второ място в Централната дивизия със 102 точки.

Аризона Койотис направи изключителен обрат и стигна до успеха срещу Вегас Голдън Найтс със 7:4.

"Койотите" губеха с 1:4 след втората третина, но след фамозна последна част, в която вкараха шест безответни гола, стигнаха до убедителната победа.

Майкъл Каркон вкара два гола, а Алекс Керфуут добави гол и асистенция за успеха на Аризона.

Лидерът на Изток Ню Йорк Рейнджърс се наложи с 4:3 при гостуването на Детройт Ред Уингс. Барклей Гуудроу вкара два гола, а по веднъж за петия пореден успех на Рейнджърс като гост се разписаха Уил Кайли и Крис Крайдър.

Бързи и шумни: Откриха мотосезона в София (СНИМКИ)