12:04, 05.03.2021
Чете се за: 00:58 мин.
Зимни
александър георгиев поигра рейнджърс разгромен успех

Роденият в Русе, национален вратар на Русия поигра малко за "рейнджърите" при звучната им победа с 6:1 срещу Ню Джърси в среща от Националната хокейна лига (НХЛ).

Георгиев замени принудително другия страж на Ню Йорк, Игор Шестьоркин, който получи тежка травма в последната третина. Александър прекара на леда около 6 минути, за които направи и три спасявания.

Иначе звездата на вечерта отново се казваше Крис Крайдър, който отбеляза своя втори хеттрик в едва пет мача. По този начин той вече има девет попадения в последните си шест мача в НХЛ или общо 13 до момента през сезона.

Останалите голове за победителите бяха дело на Павел Бухневич, Брендън Смит и Алекси Лафрение.

Успехът им обаче бе помрачен от травмата на Шестьоркин, който се контузи без контакт в края на мача и бе изнесен от леда с остри болки. Преди това в първата четвърт на двубоя стражът игра чудесно, спасявайки 13 от 14-те удара, отправени към неговата врата. В край на сметка Игор приключи срещата с общо 32 спасявания.

Почетното попадение за Ню Джърски пък бе дело на Джак Хюз, който бе точен през първите 12 минути на срещата.

Гол на Алекс Килърн пъ 4:59 минути след началото на продължението донесе успеха на Тампа Бей с 3:2 над Чикаго за шестия пореден успех на "светкавиците" през редовния сезон.

Стивън Стамкос и Антони Сирели също бяха точни за Лайтнинг, а Андрей Василевски отрази общо 35 удара. Алекс Дебринкет и Райън Карпентър пък се разписаха за Белкхоукс.