Получихме общо 93 сигнала за наводнени сутерени, мазета, пътища. В момента няма екипи на пожарната на терен в София, нормализира се обстановката. Това обясни в "Денят започва" главен комисар Александър Джартов - директор на Главна дирекция "Пожарна безопасност и защита на населението".
"Вчера в Габровско премина висока вълна, като вследствие на големия водосбор в единия от микроязовирите на територията на община Севлиево са залети селскостопански постройки. Ситуацията сравнително бързо се нормализира, така че нямаше застрашени хора и ситуацията беше овладяна. И язовирите, и речните корита непрекъснато се наблюдават, особено когато има и предупреждения за интензивни валежи. Те същевременно се изпускат, така че да осигурят необходимите обеми, така че да осигурят и поемането на по-високи води, когато има такива", допълни Джартов.
Ще има ли воден режим в Плевен и Ловеч това лято? Властите вземат спешни мерки
Майката на загиналото момче край Мездра: Той не искаше да минава оттам, но явно някой друг реши съдбата им
След катастрофите на АМ "Тракия" и "Струма": Кога мантинелите са ефикасни?
Да пораснеш в интензивното: Бебе живя половин година в реанимацията на "Майчин дом"