Александра Фейгин заема втора позиция след кратката програма на турнир в Норвегия

александра фейгин заема втора позиция кратката програма турнир норвегия
23:49, 09.03.2024
Чете се за: 01:00 мин.

Шампионката на България Александра Фейгин заема второ място след кратката програма при жените на международния турнир по фигурно пързаляне "Соня Хени Трофи" в Осло, Норвегия.

Фейгин получи за изпълнението си 55.01 точки (31.40 за технически елементи и 23.61 за компоненти на програмата), докато втората българка в надпреварата Кристина Григорова се нареди 9-а с 42.54 (23.47 и 19.07) точки.

Лидерка след кратката програма е представителката на Италия Лара Наки Гутман, която получи 60.82 точки.

При девойките Киара Христова е на 4-о място с 44.71 точки, а първа в класирането е Лота Артимо от Финландия с 52.87.

Състезанието носи името на легендарната норвежка Соня Хени, която е трикратна олимпийска шампионка в началото на миналия век.

Волната програма при жените и при девойките е в неделя.

Женската щафета на Норвегия триумфира на старта от Световната купа по биатлон в САЩ, България завърши на 14-о място