Ангел Кодинов остана 5-и във финал "А" на 500 метра едноместно кану на Европейските игри

13:58, 24.06.2023
ангел кодинов остана финал 500 метра едноместно кану европейските игри

Българският гребец Ангели Кодинов остана 5-и в дисциплината 500 метра едноместно кану по време на Европейските игри в Краков-Малополска, Полша.

25-годишният ни състезател започна по-бавно гонката, но в заключителните метри на дистанцията направи много силна атака, която обаче не се оказа достатъчна за попадане в челната тройка и спечелването на медал, като в крайна сметка Кодинов остана на по-малко от половин секунда от бронзовото отличие.

Петата позиция на българина обаче е най-доброто класиране за страната ни в регатата по кану-каяк на европейския форум в Полша.

Златния медал в това състезание спечели бившият световен и настоящ европейски шампион в дисциплината Мартин Фукса от Чехия, който не остави шансове на своите конкуренти след много силен финален спринт.

Втори финишира румънеца Каталин Чирила, а третото място и бронзовият медал останаха за Срегей Тарновски от Молдова.