Ангел Кодинов ще гребе във финал "В" на световното първенство по кану-каяк в Дуисбург

ангел кодинов остана финал 500 метра едноместно кану европейските игри
14:54, 25.08.2023
Чете се за: 00:57 мин.

Ангел Кодинов завърши на четвърто място в първата полуфинална серия на 500 метра едноместно кану на световното първенство по кану-каяк в германския град Дуисбург.

25-годишният българин измина дистанцията за 1:50.221 минути и остана на по-малко от половин секунда от третата позиция, която щеше да му осигури място във финал "А".

Победител в полуфиналната серия стана румънецът Каталин Чирила, който завърши с за 1:46.861 минути.

Финал "А" и финал "В" в дисциплината са днес в късния следобед.

Макс Верстапен с Ред Бул бе най-бърз в първата свободна тренировка преди Гран При на Нидерландия във Формула 1
Над 200 състезателни двойки от 15 държави ще участват в международния турнир по спортни танци Купа "Бургас" 2023