Ангел Кодинов завърши 5-и на Европейското първенство в Мюнхен

15:12, 21.08.2022
ангел кодинов завърши европейското първенство мюнхен

Българинът Ангел Кодинов завърши на 5-та позиция във финала на дисциплината 500 метра едноместно кану на Европейското първенство по кану-каяк в Мюнхен, Германия.

Кодинов завърши за 1:49.397 минути, което го остави на малко повече от секунда от бронзовия медалист Каталин Чирила. Между тях пък се нареди Карло Тачини.

Европейски шампион в дисциплината стана чехът Мартин Фукса, който в спора за златото изпревари Сергей Тарновщи от Молдова.

Междувременно българката Александра Александра Михалашвили финишира шеста във финал А на дисциплината 1000 метра едноместен каяк с време 4:07.307 минути.

Малко по-късно днес Михалашвили ще участва и във финала на 5000 метра, който по план трябваше да се проведе вчера, но лошите атмосферни условия в Мюнхен наложиха той да бъде изместен за днес.

Мирослав Кирчев и Свилен Йорданов останаха на последното 9-то място на финал "Б" на 500 метра двуместен каяк и по този начин завършиха на 18-то място в крайното подреждане.

ЦСКА пусна билетите за ЦСКА 1948 и обяви: ЦСКА е само един
Александър Гавалюгов стана топреализатор на Европейското първенство по баскетбол до 16 години