Англия ще играе с Австралия на полуфиналите на световното първенство по футбол за жени

англия играе австралия полуфиналите световното първенство футбол жени
Снимка:
15:51, 12.08.2023
Чете се за: 01:35 мин.

Англия се класира за полуфиналите на световното първенство по футбол за жени, след като се наложи над тима на Колумбия с 2:1 пред близо 76 хиляди зрители в Сидни.

БНТ 3 ви направи свидетели на мача!

Колумбийките поведоха с резултата чрез Лейла Сантос в 44-ата минута, но дълбоко в добавеното време на първата част Лорън Хемп изравни за британките, като се възползва от грешка на Перес.
През второто полувреме европейският шампион направи пълен обрат, след като Алесиа Русо вкара второ попадение, като преодоля съперник и насочи топката с клинична точност в долния десен ъгъл.

Колумбийките не искаха да се предават без борба, но хубав удар на Бедоя бе спасен от спасен с върха на пръстите от вратарката Мери Ърпс.

Това ще е трети пореден полуфинал на Мондиал за Англия, като тимът ще се изправи срещу домакина Австралия в сряда в Сидни, който отстрани в драматичен двубой след дузпи тима на Франция.

Евродепутати от ГЕРБ-СДС информираха евроинституциите за репресии срещу граждани с българско самосъзнание в Сърбия