Австралия надигра Франция след изпълнение на дузпи и е на полуфинал на световното първенство по футбол за жени

Австралия и Франция завършиха при нулево равенство в редовното време и продължението, което доведе до изпълнението на 11-метрови наказателни удари.

австралия надигра франция изпълнение дузпи полуфинал световното първенство футбол жени
Снимка:
13:30, 12.08.2023
Чете се за: 02:27 мин.
Световен футбол

Австралия продължава към полуфиналите на световното първенство по футбол за жени, на което е домакин съвместно с Нова Зеландия. Австралийките постигнаха драматичен успех над Франция след 7:6 при изпълнени общо 20 дузпи. Това е нов исторически рекорд за най-много дузпи по време на мач от световен шампионат за жени.

За Австралия, чийто тим е четири пъти четвъртфиналист на световен шампионат, класирането за полуфиналите е първо в историята. Франция не успя да повтори постижението си от 2011 година, когато влезе в четворката.

Вратарят на австралийския национален тим по футбол за жени Макензи Арнолд спаси три дузпи срещу Франция, а самата тя пропусна при своето изпълнение при драматичната развръзка на четвъртфиналния двубой в Бризбейн. Решителната дузпа бе дело на Кортни Вайн.

Французойките изиграха по-добро първо полувреме и имаха шанс да спечелят в продълженията, но не успяха да реализират.

При деветата дузпа за Франция Кенза Дали пропусна, а изпълнението бе повторено след преразглеждане на ситуацията със системата за видеоарбитраж-ВАР и Арнолд отново не позволи попадение. След това и ударът на Клеър Хънт за Австралия бе отразен успешно, за да се стигне до 10-ите изпълнения от бялата точка за всеки от противниците.

Така в сряда, 16 август тимът на Австралия ще излезе в Сидни в опит да достигне до решителния мач за световната титла. Техен съперник на полуфинала ще бъде тимът на Англия, който надигра Колумбия с 2:1.

В другия полуфинал ден по-рано на 15 август се изправят Испания и Швеция. И дават мача ще бъдат излъчени на живо по БНТ 3!

БНТ 3 ще излъчи и двете полуфинални срещи на живо!

3D мапинг шоу и много музика на фестивала на връх "Бузлуджа"