Антоанета Костадинова се нареди 11-а на 25 метра пистолет във Финалите на Световната купа

Другият българин в надпреварата Кирил Киров остана 15-и в дисциплината 10 метра пистолет при мъжете

ден стрелба финал пистолет антоанета костадинова
10:52, 24.11.2023
Чете се за: 01:25 мин.

Антоанета Костадинова завърши на 11-о място на 25 метра пистолет за жени във финала на Световната купа по спортна стрелба в Доха, Катар.

Сребърната ни олимпийска медалистка от Игрите в Токио 2020 в дисциплината 10 метра пистолет записа 581 точки в квалификациите и така не успя да намери място сред осемте финалистки в битката за медалите.

Победителка стана китайката Сиюн Фън с 37 точки във финала, изпреварвайки германката Дореен Фенекамп с 31 и друга китайка - Нанов Чжан с 29 точки.

Другият български участник в Доха Кирил Киров се нареди 15-и на 10 метра пистолет при мъжете с резултат от 570 точки.

Във финалния етап на Световната купа в Доха се състезават най-добрите 15 стрелци от цял свят в отделните дисциплини, които получиха право да участват във финала благодарение на резултатите си през годината.

Борисов смята, че анкетната комисия е полезна за обществото
Росица Денчева, Ива Иванова и Йоана Константинова са четвъртфиналистки на турнира за девойки в Мексико