Слави Трифонов не е имал желание да управлява, попадна в ситуацията по погрешка, той не знае какво да прави, хората му не са готови. Това каза в предаването "Денят започва с Георги Любенов" Антон Кутев, член на Националния съвет на БСП.
По думите му при едни следващи избори "Има такъв народ" може да получи по-висок резултат.
"Борисов е уморен, самият той не иска да управлява държавата. ГЕРБ изглежда като "бита лисица". БСП трябва да спре анти говоренето", добави Кутев.
Според него резултатът на БСП на парламентарните избори на 4 април е историческа загуба.
"Корнелия Нинова носи отговорност, трябва да си подаде оставката, аз го казах вчера на Националния съвет. Повече мисъл и интелектуална мощ в политиката на БСП не би навредила. В момента партията и ръководството нямат еднакъв интерес", добави Антон Кутев.
Той определи подкрепата на БСП към Румен Радев за втори мандат като "закъсняла". Според Кутев, ако БСП беше обявила подкрепата по-рано това е щяло да даде повече гласове на изборите.
"Изгубихме избиратели. Има вероятност раздаването на мандатите да стигне до БСП. Този парламент няма да доведе до никакви смислени решения и политики. Вероятността до Нова година да има нови избори е огромна" каза още Антон Кутев.
Според него следващите избори могат да се окажат с доста по-лош резултат за левицата.
Вижте целия разговор във видеото.
Неоторозиран достъп, засягащ административни мрежи, засякоха от Министерството на иновациите
Сметната палата образува производство за конфликт на интереси при Делян Пеевски
Румен Радев: Убеден съм, че ще получим и голяма част от следващото плащане по ПВУ
Сметната палата образува производство за конфликт на интереси при Делян Пеевски