Арсенал измъкна минимален успех над Лийдс с гол на Букайо Сака

уефа отложи двубоя арсенал ndash псв айндховен лига европа
18:36, 16.10.2022
Чете се за: 02:02 мин.

Арсенал Лийдс в мач от 11-ия кръг на Висшата лига. Букайо Сака отбеляза победното попадение. Партик Бамфорд пропусна дузпа, след като негов гол бе отменен.

Във 2-рата минута на двубоя съдията Крис Кавана прекъсна срещата поради технически проблеми на стадион "Елън Роуд". След половинчасово забавяне играта бе подновена.

Офанзивната игра на "топчиите" се отплати в 35-ата минута. Букайо Сака бе изведен в наказателното поле от Мартин Йодегор и от малък ъгъл направи резултата 1:0.

На почивката в игра се появи Патрик Бамфоррд, който изпрати топката в противниковата врата след едва 30 секунди игра. Попадението му бе отменено поради нарушение срещу Габриел Магаляеш.

Късметът не беше на страната на нападателя в хода на срещата. 29-годишният англичанин пропусна и дузпа, след като стреля в аут от 11-метровия наказателен удар.

В добавеното време на сблъсъка Габриел Магаляеш получи директен червен картон за удар без топка срещу Патрик Бамфорд. След намесата на ВАР Крис Кавана отмени своето решение и бразилецът остана на терена.

Арсенал заема лидерската позиция в класирането с актив от 27 точки. Лийдс се намира на 15-ото място в подреждането с 9 пункта.

България ще поиска екстрадицията на извършителя на хакерските атаки срещу институции