Арсенал победи Уест Хям и запази водачеството си в Англия

Вяра Илиева
от Вяра Илиева
09:18, 27.12.2022
Чете се за: 02:47 мин.
Арсенал победи с 3:1 у дома Уест Хям в мач от 17-ия кръг на Висшата лига на Англия по футбол.

В 27-ата минута Саид Бенрама се разписа от дузпа и даде аванс на Уест Хям. Наказателният удар бе отсъден за нарушение на Уилям Салиба срещу Джаред Боуен. Съдията Майкъл Оливър изчака известно време преглед със системата ВАР, за да потвърди решението си.

В допълнителното време на първата част бе отсъдена дузпа и за Арсенал, но след няколко минутно забавяне тя бе отменена, след като повторенията показаха, че топката се отбива в главата на Кресуел.

В 53-ата минута Мартин Йодегор опита удар извън наказателното поле, но топката с голяма доза шанс достигна до Букайо Сака, който хладнокръвно я прати зад Фабиански за 1:1. Само пет минути след това Арсенал направи пълен обрат. Мартинели проби отляво и с мощен удар в близкия ъгъл отбеляза.

В 69-ата минута „артилеристите“ стигнаха до трети гол. Младият нападател Еди Нкетия си освободи пространство в наказателното поле и с диагонален удар матира Фабиански. Така футболистите на Микел Артета увеличиха преднината си на върха в класирането на 7 точки. Уест Хям е на 16-о място с 14 точки.

Победата на Арсенал изгледа легендата на клуба Арсен Венгер, който не беше идвал на мач на „Емирейтс“ от 4 години.

Астън Вила – Ливърпул 1:3

Днес ще си изиграят срещите Челси – Борнемут и Манчестър Юнайтед – Нотингам.

В сряда Лийдс приема Манчестър Сити.

Във временното класиране лидер е Арсенал с 40 точки, следван от Нюкасъл с 33 точки, Манчестър Сити е трети с 32, четвъртата позиция е за Тотнъм с 30 точки, на четири точки след него е Манчестър Юнайтед.