Австралийката Ариарне Титмус постави нов световен рекорд на 400 свободен стил във Фукуока

ариарне титмус триумфира 200 метра свободен стил
17:10, 23.07.2023

Австралийката Ариарне Титмус направи нов световен рекорд на 400 метра свободен стил, след като победи на финала на световното първенство по водни спортове във Фукуока с 3:55.38 минути.

22-годишната олимпийска шампионка подобри рекорда на младата канадка Съмър Макинтош, който беше поставен през март месец. Титмус спечели втората си световна титла в дисциплината, като изпревари американката Кейти Ледецки.

При мъжете на 400 метра свободен стил също се наложи австралиецът Сам Шорт в първия ден на световното първенство. 19-годишният Шорт спечели световната титла с време 3:40.68 минути, като изпревари само с две стотни олимпийския шампион Ахмед Хафнауи от Тунис. Германецът Лукас Мартенс спечели бронзовия медал, като завърши на 1.52 секунди зад победителя. Австралиецът Елайджа Уинингтън, който спечели титлата преди година в Будапеща, сега остана седми от осем участника на финала.

Капитанът на Наполи Джовани Ди Лоренцо поднови договора си с клуба до 2029 година
Шкупи даде 1600 билети на Левски за първия мач между двата тима в Лигата на конференциите