Австрийският конституционен съд отмени закон, който забраняваше носенето на забрадки в началните училища.
Магистратите постановиха, че текстът е насочен конкретно срещу ислямските забрадки и нарушава религиозните свободи. Той беше приет по време на предишното коалиционно правителство на консерваторите и крайнодясната Партия на свободата.
Според съдиите законът води до маргинализиране на мюсюлманските момичета. Отхвърлен беше аргументът на правителството, че забраната защитава момичетата от социален натиск на съучениците, като беше посочено, че така се наказват грешните хора.
Вместо това съдът реши, че ако е необходимо, държавата трябва да изготви законодателство за по-добра защита срещу тормоз по полов или религиозен признак.
Долната камара на италианския парламент одобри връщане на страната към ядрената енергетика
Край бреговете на Норвегия откриха добре запазен товар от корабокрушение през XVIII век
Финансовият министър Гълъб Донев: ЕК ще продължи процедурата по свръхдефицит за България