Ая Митева е шампион в категорията "Млад ездач" на държавното първенство по прескачане на препятствия

Вяра Илиева
от Вяра Илиева
09:09, 29.08.2023
Чете се за: 02:05 мин.
Снимка: БФКС, Лилия Добрева

Ая Митева с кобила Кортезина стана шампион в категорията "Млади ездачи" на провелото се държавно първенство на конна база "Тракиец" в с. Житница. 18-годишната състезателка на ККС "Конкур" се пребори за първото място в тридневна надпревара.

Среброто заслужи Милко Кочев с Карино от ККС "Пълдин", а бронза е за Елиза Чолакова с Вени Види Вичи от ККС Агалар.

Държавен шампион за 2023 година в категория юноши до 18 год. стана Ивана Ангелова с коня си Интро-К Ван'т Катенхай Z от ККС Студенец. Ангелова е държавен шампион и в най-високия клас Т при мъжете и жените в две поредни години.

Сребърният медал при юношите спечели Ася Петрова с Кураж от ККС Престиж, а бронза извоюва Десислава Миланова с Гого от ККС Агалар.

Държавен шампион за деца стана Стойко Манавски с Чародей от ККС Буцефал Ендюранс, второто място е за Марта Колушева с Фюри Д'аржон от ККС Престиж, а на трето се класира Калина Стойчева с Леман от ККС Пълдин.
При аматьорите в категория А, държавен шампион за 2023 година стана Петър Чолаков с Чу Чу от ККС Агалар. При Аматьорите категория Б държавен първенец е Вероника Атанасова с Лавраз от ККС Екуита.
При понитата в категория А златото заслужи Лора Чолакова с Вен Виес Мис Монреал от ККС Агалар.

България започва тази вечер участието си на европейското първенство по волейбол за мъже
След взривовете в Румъния: Какви са версиите за трагедията?