За съжаление, зимният сезон наистина беше тежък, почти опустошителен, с изключително малко посещения от чужденци. Това коментира в "Денят започва" Павлина Илиева от Асоциация "Бъдеще за туризма".
За предстоящия пролетно летен сезон тя заяви: Нашият успех за сезона върви единствено с ваксинация и ваксинационен план, иначе няма никакъв шанс. Допълни, че все по-често се поставят условия за ваксинация от страна на чуждестранните партньори, а от друга страна желанието на бранша е служителите също да бъдат ваксинирани.
За вътрешните екскурзии и пакети в страната, които се възстановяват от 1 март, няма да има изисквания за PCR тест, обясни Илиева. Ще има съответни правила за най-голяма сигурност при работа, допълни тя.
Нашето желание е да отпадне изискването за PCR тест на тези, които вече са ваксинирани, да отпадне. Дали това ще се случи, зависи от медицинската експертиза, каза още Илиева.
Вижте повече във видеото.
Гледайте още от "Денят започва"
Собствеността на "Лукойл": Енергийното министерство не е препоръчвало изкупуване
ПОС терминалите и банкоматите спират временно на Нова година, някои заведения затварят
Моите въпроси за €: Ако след 1 януари внеса левове през банкомат, ще имам ли такси?
Заради бурните води извеждането на екипажа на блокирания край Ахтопол кораб е невъзможно
"Стоим и чакаме": Трети ден продължава протестът на гръцките фермери
80 обиска в 9 града: Разбиха схема за трансгранични данъчни измами за над 13 милиона евро