Байер Леверкузен се спаси от загуба в 97-ата минута и се класира за финал в Лига Европа

В последната минута "аспирините" стигнаха до равенство в домакинството си на Рома

23:58, 09.05.2024
Чете се за: 01:50 мин.
Лига Европа
байер леверкузен спаси загуба ата минута класира финал лига европа

Байер Леверкузен се класира на финала в Лига Европа. "Аспирините" стигнаха до равенство 2:2 в домакинството си на Рома в полуфинален мач-реванш от турнира.

Шампионът на Германия продължава към следващата фаза на надпреварата с общ резултат 4:2, след успех в първия двубой в Рим. Възпитаниците на Шаби Алонсо избегнаха поражението с гол в 97-ата минута и остават непобедени през сезона.

През първото полувреме опасните ситуации пред двете врати на стадион "БайАрена" в Леверкузен не липсваха. Матей Ковар отрази изстрели на Ромелу Лукау и Лоренцо Пелегрини, докато неговият колега Миле Свилар се справи с удари на Есекиел Паласиос, Джереми Фримпонг и Амин Адли. Есекиел Паласиос стреля и в лявата греда.

"Римските вълци" поведоха в 43-ата минута. Леандро Паредес откри резултата от дузпа за нарушение на Джонатан Та.

След почивката гостите получиха нова дузпа, този път след намесата на ВАР за игра с ръка на Адам Хложек. Леандро Паредес удвои головата си сметка с ново точно изпълнение.

В 83-ата минута домакините намалиха изоставането си в срещата след автогол на Джанлука Манчини.

В последната 97-а минута Йосип Станишич изравни, след като проби по левия фланг и изпрати топката в далечния ъгъл.

На финала в Дъблин Байер Леверкузен ще срещне Аталанта, който отстрани Олимпик Марсилия.

Европейски избори 2024: ПП "Български съюз за директна демокрация"
Европейски избори 2024: ПП "Зелено движение"