Байер Леверкузен е на една крачка от финала в Лига Европа

"Аспиринте" удължиха серията си от мачове без загуба на 47 след победата като гост с 2:0 над Рома.

от Константин Джаркин
23:56, 02.05.2024
Чете се за: 02:27 мин.
аталанта
Снимка: X / @bayer04fussball

Байер Леверкузен вече мисли за финал в Лига Европа. "Аспирините" се наложиха с 2:0 срещу Рома на "Стадио Олимпико" в първия мач от полуфиналния сблъсък между двата отбора във втория по сила европейски клубен турнир. С тази победа "Ди Веркселф" удължи и серията си мачове без загуба във всички турнири на 47.

След равностойното начало на двубоя, десният бек на Рома Рик Карсдорп направи истински подарък на гостите, след като се опита да върне топката назад, но връхлитащият Алехандро Грималдо я открадна и подаде към Флориан Вирц, който откри резултата в 28-та минута.

Само шест минути по-късно отново испанецът отправи опасно подаване в наказателното поле, което намери играещият днес като дясно крило Жереми Фримпонг, чийто шут с левия крак профуча на сантиметри от вратата пазена от Миле Свилар.

В добавената минута на първото полувреме "Ди Веркселф" отново имаше златен шанс да удвои предимството си и този път чрез Грималдо и Фримпонг, но изстрелите на двамата бяха блокирани от защитниците на "джалоросите".

Все пак в 73-та минута очакваното се случи. Роберт Андрих отбеляза гол-бижу от извън наказателното поле, което парира вратаря Свилар. Попадението на дефанзивният полузащитник доведе до масов спор между двата отбора, който доведе до жълти картони за Леонардо Спинацола и Гранит Джака.

В четвъртата минута от добавеното време Тами Ейбрахам можеше да намали изоставането на своя отбор, но пропусна непростимо положение на празна врата с глава от три метра.

Реваншът ще се играе на "БайАрена" след една седмица.

САЩ и Канада постигнаха победи на световното първенство по хокей на лед
13:39, 17.05.2024
Чете се за: 02:15 мин.
Весела Лечева: Единственият рейтинг, който никога не пада, е този на българските шампиони
12:20, 17.05.2024
Бразилия ще бъде домакин на световното първенство по футбол за жени през 2027 г.
Чете се за: 02:07 мин.
Олимпик Марсилия и Аталанта не излъчиха победител в първия сблъсък помежду си в полуфиналите на Лига Европа
Гергана Павлова премина през квалификациите на единично жени на турнир по бадминтон в Люксембург