Байерн Мюнхен постигна нова разгромна победа в гостуването си на Вердер Бремен

След успеха над Динамо Загреб в Шампионска лига, възпитаниците на Венсан Копани постигнаха и убедителен шампионатен успех.

18:22, 21.09.2024
Чете се за: 01:57 мин.
Байерн Мюнхен

Байерн Мюнхен победи Вердер Бремен с : в мач от 4-ия кръг на Бундеслигата. След като баварците се наложиха над Динамо Загреб с 9:2 в Шампионска лига, сега записаха нов разгром.

Превъзходството на гостите на "Везерщадион" в Бремен си пролича още през първото полувреме. Конрад Лаймер стреля в напречаната греда още в 8-ата минута.

Майкъл Олисе откри резултата в 23-ата минута. Полузащитникът стреля от движение след подаване на Хари Кейн в наказателното поле.

Само 10 минути по-късно възпитаниците на Венсан Компани удвоиха преднината си. Джамал Мусиала засече с едно докосване успоредно на голлинията подаване на Майкъл Олисе.

След почивката най-титулуваният немски отбор продължи да бележи. Футболистите в черно отбелязаха три гола в рамките на осем минути. Хари Кейн затвърди добрата си форма с нов гол. Най-резултатният английски национал се разписа с удар по земя от вътрешността на наказателното поле.

Майкъл Олисе удвои головата си сметка, а Серж Гнабри направи резултата 5:0 с пробив отдясно и удар в далечния ъгъл.

В добавеното време на срещата Йозуа Кимих бе близо да запише името си сред голмайсторите, но стреля в гредата.

Байерн Мюнхен оглавява класирането с пълен актив от 12 точки, докато Вердер Бремен се смъкна до 10-ото място в подреждането с 5 пункта.