Байерн Мюнхен се класира за осминафиналите на Купата на Германия

байерн мюнхен започна новия сезон бундеслигата отличен айнтрахт
Снимка: Туитър
09:02, 20.10.2022

Байерн Мюнхен се класира за третия кръг в турнира за Купата на Германия след победа над Аусгбург с 5:2 като гост.

Датчанинът Мадс Педерсен откри за домакините от Аугсбург в деветата минута, но само две по-късно Чупо-Мотинг изравни, преодолявайки вратаря Томаш Кубек. 33-годишният камерунски нападател подаде за попадението на Йозуа Кимих за 2:1 в 53-ата минута, а шест по-късно вкара втория си гол в мача за 3:1 в полза на Байерн.

Дайо Упамекано си отбеляза автогол в 65-ата минута, а но в 74-ата Джамал Мусиала върна преднината от две попадения за гостите, реализирайки за 4:2. Финалното 5:2 оформи Алфонсо Дейвис в първата минута на добавеното време.

Напред към осминафиналите на турнира за Купата на Германия продължиха още лидерът в Бундеслигата Унион Берлин след домакинска победа над втородивизионния Хайденхайм с 2:0. Попаденията отбелязаха Тимотеуш Пухач в седмата и Свен Мишел в 52-ата минута.

Щутгарт надигра Арминия Билефелд с 6:0 у дома, а Дюселдорф се справи с Регенсбург с 3:0 като гост.

Венеция Ангова, ПП: Даваме възможност на ГЕРБ да покаже дали е способна да формира мнозинство
Пожар изпепели два автомобила в Русе (СНИМКИ)