Българите на четворка скул грабнаха сребро от европейското по академично гребане до 19 години

19:00, 21.05.2023
гребане
Снимка: Пресцентър на световното първенство по гребане

Българските представители на четворка скул - Александър Николов, Владимир Ботев, Илиян Стоилов и Йоан Иванов се окичиха със сребърните медали от европейското първенство по академичноg гребане до 19 години, което се провежда в Брев-ла-Жилар, Франция.

След като по-рано днес българите преминаха успешно през репешажите за място във финал "А", родните представители направиха още една силна гонка, отстъпвайки в битката за златото единствено на лодката на Полша.

Българите, водени от своя треньор Веселина Алексиева, започнаха пестеливо и в началните метри на дистанцията не бяха сред фаворитите за отличията, но силен финален спринт им позволи да спрат хронометрите на 6:04.27 минути, с което останаха на малко повече от секунда зад поляците.

Третото място в крайното подреждане и бронзовите медали пък останаха за представителите на Чехия.

Уест Хям ще се раздели с Дейвид Мойс в края на сезона
20:58, 06.05.2024
Чете се за: 00:37 мин.
Аталанта си върна петата позиция от Рома след победа срещу последния в класирането Салернитана
20:54, 06.05.2024
Чете се за: 02:02 мин.
Адриан Андреев разгроми 16-годишен американец и се класира за втория кръг на турнир по тенис от сериите Чалънджър
Чете се за: 01:02 мин.
Николай Киров: Мисля, че 4-5 човека не са водили подготовка с отбора.
18:15, 06.05.2024
Кирил Киров в поредицата "Спортните таланти на България"
17:50, 06.05.2024 (обновена)
Чете се за: 02:37 мин.
Унион Берлин се раздели с треньора Ненад Биелица
17:34, 06.05.2024
Чете се за: 01:12 мин.
Минчева и Костадинова останаха извън финала на 25 метра пистолет на Световната купа по спортна стрелба в Баку
17:21, 06.05.2024
Чете се за: 00:27 мин.
От нашите пратеници: Първи резултати от екзит пол - "Нова демокрация" печели парламентарните избори в Гърция