Десет българи бяха прибрани от Република Южна Африка тази нощ със съдействието на външното ни министерство. Те са излетели с румънски самолет, а от Букурещ нашите сънародници бяха транспортирани до Русе.
Българската група остана блокирана на летището в Йоханесбург два дни заедно с 46 румънци.
19 часа им отне, за да стигнат до летището в Букурещ. Там бяха посрещнати от консула ни в Букурещ и с микробус бяха транспортирани до Русе.
На граничния пункт им бяха направени бързи антигенни тестове. Хората остават под карантина.
С българското посолство в Румъния говорихме и с българското в ЮАР. Имаше много добра организация. Благодарим на румънските власти. В ЮАР няма паника като тук при нас, каза Миглена Христова.
Един от българските пътници е пожелал да бъде карантиниран в кризисен център в Русе.
Репортер: Даниела Димитрова
Магдалена Милтенова: 30% увеличение на винетките няма да реши проблемите с пътищата
Богомил Николов: Агенцията по храните трябва да контролира пазара превантивно
След тежките катастрофи: Демерджиев разпореди проверки на ремонтите и строителството на пътища в страната
В колата на шофьора, причинил катастрофата край Мездра, пътували още двама души