България 18-та на Световната купа по биатлон в Хохфилцен

18:11, 13.12.2020
Чете се за: 00:44 мин.
Биатлон
българия световната купа биатлон хохфилцен

Българският национален отбор по биатлон завърши на 18-то място по време на днешната щафета на 4 по 7.5 км. за мъже от Световната купа по биатлон в Хохфилцен, Австрия.

Родният квартет в лицето на Димитър Герджиков, Владимир Илиев, Антон Синапов и Благой Тодев се запазиха от наказателната обиколка и използваха общо 11 допълнителни патрона.

Победител в надпреварата е отборът на Швеция, като Пепе Фемлинг, Йеспер Нелин, Мартин Понсилуома и Себастиан Самюелсон изминаха трасето за 1:16.31.5 часа, с 5:30.1 минути по-бързо от българските биатлонисти.

Шведите използваха 8 допълнителни патрона и не влязоха в наказателна обиколка.

На второ място остана квартетът на Норвегия на 5.7 секунди с 11 допълнителни патрона и една наказателна обиколка.

Последният пост между Йоханес Тингес Бьо и Себастиан Самюелсон беше изключително интересен.

На първата стрелба шведът стреля без грешка, а Бьо използва един допълнителен патрон.

По обиколката норвежецът отново излезе начело, но на последната стрелба не успя с трите допълнителни патрона и въртя наказателна обиколка, а Самюелсон успя да повали мишените с два допълнителни патрона и до края не изпусна водачеството.

Третото място зае Германия на 44.1 секунди със 7 допълнителни патрона и без наказателна обиколка.

В топ 6 са още Русия, Чехия и Франция, като французите въртяха три наказателни рунда.

Следващият кръг от Световната купа ще се проведе отново в Хохфилцен от 17 до 20 декември.