България и Северна Македония препотвърдиха ангажимента си да продължат изграждането на железопътния "Коридор 8", съобщиха от Европейската комисия.
На срещата в Брюксел България беше представена от служебния заместник-министър на транспорта и съобщенията Бисер Минчев.
Двете страни се договориха да водят редовен диалог на високо равнище. Ще бъде създадена и съвместна работна група за "Коридор 8", а двете министерства ще работят за намиране на техническо решение за изграждането на трансграничния участък от коридора. Източният участък от "Коридор 8" свързва Северна Македония и България и е част от европейския коридор Западни Балкани - Източно Средиземноморие.
Без вода са два туристически района на Халкидики, където почиват много българи
На косъм от трагедия: Български автомобил падна в морето на пристанище край Кавала (ВИДЕО)
Държавният бюджет е готов – какъв ще е размерът на минималната работна заплата?
След сигнал от регионалния министър: Прокуратурата разследва строежа на лот 4 на АМ "Хемус"
Иван Иванов: Твърденията на министър Шишков за пътното строителство са абсолютно неверни