България победи категорично Украйна на европейското първенство по баскетбол за юноши до 18 години

българия победи категорично украйна европейското първенство баскетбол юноши години
Снимка: ФИБА
23:00, 28.07.2023

Баскетболистите на България победиха Украйна с 87:62 (21:10, 22:12, 22:15, 22:25) в първия си мач за разпределение на местата от девето до 16-о на Европейското първенство за юноши до 18 години в дивизия „Б“ в Матозиньош, Португалия.

Така българите продължават битката за позициите между девета и 12-а, а следващият им съперник ще бъде победителят от двубоя между Исландия и Босна и Херцеговина. Мачът ще се проведе утре (29 юли) от 20:00 часа.

Воденият от селекционера Асен Николов състав имаше превъзходство през цялата среща с украинците, а най-голямата разлика достигна 30 точки. На почивката България имаше аванс от 21 точки - 43:22, а след третата четвърт резултатът бе 65:37.

Александър Гавалюгов отново бе най-резултатен за българския представителен тим, завършвайки с 20 точки, 3 борби и 8 асистенции.

Максим Бочев и Момчил Кадиев допринесоха за успеха с по 15 точки. Бочев добави 5 борби и 2 асистенции, а Кадиев - 4 борби и 6 асистенции.