българия подчини норвегия лъвовете лидери своята група видео
17:03, 08.09.2018
Чете се за: 01:32 мин.
Национални отбори

България победи Норвегия с 1:0 и оглави своята група след 2 победи в Лигата на нациите. Голът за националите отбележи Радослав Василев в 59-ата минута, а гостите, които бяха по-активният отбор, не успяха да пробият защитния вал на "лъвовете" и Пламен Илиев.

В петата минута норвежците бяха близо до откриване на резултата. Бившият играч на Литекс Йонсен се озова непокрит в опасна близост до вратата на България, но Пламен Илиев самопожертвователно се хвърли и изби топката в корнер, като спаси сигурен гол.

Норвежците диктуваха събитията на терена, а футболистите на Петър Хубчев се опитваха да изнасят топката в предни позиции, но дълбоката преса всяваше брак в действията им.

В 20-ата минута Йохансен опита далечен удар за гостите, който мина в опасна близост до вратата на Пламен Илиев.

Постепенно "лъвовете" успокоиха играта и започнаха да владеят по-продължително топката.

В 38-ата минута капитанът на гостите Йохансен пропусна втора отлична въсможност за Норвегия. Страхил Попов не покри добре норвежки футболист и Мелинг центрира към Йохансен, който непокрит стреля във външната мрежа на Пламен Илиев.

В минутите след това положение скандинавците се задържаха трайно в нашата половина и наложиха натиск. В 44-ата минута след бърза контра Йонсен се озова в добра позиция и стреля по земята, но Пламен Илиев отново спаси сигурен гол.

В даденото от съдията двеминутно продължение Георги Костадинов стреля с глава след центриране от корнер, но ударът му мина покрай левия стълб на вратата на Норвегия.

Двата отбора се прибраха при нулево равенство за почивка.

Още в първата минута на втората част Пламен Илиев трябваше да спасява вратата си след удар на Йохансен от пряк свободен удар.

Джошуа Кинг стреля, топката рикошира в наш футболист и с параболата си вцепени българския вратар , но за щастие кълбото излезе в корнер.

В 59-ата минута влезлият като резерва Радослав Васлиев изведе България напред. След добра атака по десния фланг Страхил Попов центрира прострелно към норвежкото наказателно поле и Василев с прецизен удар с глава вкара топката във вратата на Норвегия. 1:0 за "лъвовете"!

Топката не се задържаше трайно в една от девте половини. Положения имаше пред българската и норвежката врата, но без опасности.

10 минути преди края Пламен Илиев отново трябваше да се намесва и спаси удар с глава на норвежки нападате. Ивелин Попов стреля в ответната атака, но ударът му беше блокиран.

В 87-ата минута норвежците останаха с човек по-малко на терена. Нортвайт си изкара втори жълт картон за нарушение срещу Бандаловски.

До края на двубоя гостите се опитаха да върнат попадение, но не успяха и така България записа втора победа в Лигата на нациите и е едноличен лидер в групата.

Още Национални отбори

Юношеският национален отбор на България U 16 спечели Турнира за развитие на УЕФА
14:47, 28.04.2024
Пътят към УЕФА Евро 2024 - епизод 8
20:30, 27.04.2024
Чете се за: 00:30 мин.
Юлиан Нагелсман: Важно е да се знае от всички, че ние се борим за титлата на Евро 2024
19:31, 25.04.2024
Чете се за: 02:05 мин.
Българските футболни национали до 16 г. победиха Армения във втория мач от турнира на УЕФА
Чете се за: 02:27 мин.
Българските национали по футбол до 16 г. стартираха с успех участието си на Турнира за развитие на УЕФА
14:39, 23.04.2024
Чете се за: 00:45 мин.