България с 19-о място в единичната смесена щафета на европейското по биатлон

16:48, 28.01.2024
Чете се за: 01:25 мин.
българия единичната смесена щафета европейското биатлон

Благой Тодев и Валентина Димитрова останаха на 19-о място в единичната смесена щафета, която постави точка на европейското първенство по биатлон в Брезно-Осърбле, Словакия.

В последния старт от шампионата българският дует се движеше уверено до последния пост, в който Димитрова завъртя общо четири наказателни обиколки при стрелбата си от легнал, което в крайна сметка свали родните представители назад в подреждането.

В крайна сметка България приключи на 19-ата позиция с 4 наказателни обиколки и 14 допълнителни патрона, на изоставане от 4:09.5 минути спрямо победителя.

Златният медал заслужиха представителите на Швеция Антон Иварсон и Сара Андерсон, които използваха само 6 допълнителни патрона и финишираха за време 41:50.1 минути.

По този начин състезателите на "Тре Крунур" оставиха зад гърба си дуетите на Норвегия и Австрия, които допълниха тройката.

Шесткратната олимпийска шампионка Натали Гайзенбергер сложи край на състезателната си кариера