В малкия финал баскетболистките на Лъчезар Коцев надвиха Гърция с 62:49

България U16
Снимка: Българска федерация по баскетбол
21:16, 29.12.2023
Чете се за: 01:40 мин.

Националният отбор на България за момичета U16 завърши на трето място участието си на Балканиадата в румънския град Търговище. В малкия финал баскетболистките на Лъчезар Коцев надвиха Гърция с 62:49. Те имаха шанс да играят и за трофея, но драматичната загуба от домакините ден по-рано ги остави на второто място в групата им.

Двата отбора изиграха много оспорвана първа четвърт, в която често си разменяха водачеството, а след десет минути игра нашите водеха със 17:14. Те поддържаха крехка преднина и през втория период, а почивката дойде при 36:31 в тяхна полза.

След паузата разликата за първи път стана двуцифрена, като до края българките нямаха проблем да задържат аванса си.

Най-категоричното им предимство бе под коша, където те овладяха 59 борби срещу 32 за опонента си, като вкараха и повече наказателни удари (18/31 срещу 8/21).

Катрина Бозова бе най-резултатна за успеха с 21 точки, като овладя и 8 борби. Валерия Стойчева направи дабъл-дабъл от 12 точки и 10 борби, а Ивайла Бакалова е с 9 точки и 7 борби.