България с категорична победа над Унгария на европейското по баскетбол за младежи до 20 години

българия категорична победа унгария европейското баскетбол младежи години
Снимка: ФИБА
16:29, 14.07.2023
Чете се за: 01:57 мин.

Националният отбор на България по баскетбол за мъже до 20 години победи Унгария със 75:59 (22:17, 14:13, 22:7, 17:22) в първия си мач за разпределение на местата от 9-о до 16-о на европейското първенство в дивизия "В" в Скопие.

По този начин селекцията на старши треньора Васил Христов ще играе за някое от местата между 9-о и 12-о през уикенда.

Още от началните минути на срещата българският отбор успя да поведе, но до края на първото полувреме Унгария поддържаше разликата минимална. На почивката българските баскетболисти водеха с 36:30, но след нея доминираха категорично.

Третата част започна със седем безответни точки за България, след което серията набъбна до 22:2, а резултатът стана 58:32.

В началото на последната четвърт Унгария успя да съкрати част от пасива си и в един момент той падна до 10 точки при 63:53, но изоставането на маджарите бе твърде сериозно, за да се мисли за обрат.

За България най-полезен в двубоя бе Христо Бачков с 15 точки и 8 борби, като той реализира при седем от деветте си стрелби от игра. Георги Герганов добави 14 точки, а Константин Костадинов завърши с 12 точки. Кръстомир Михов пък завърши с 10 точки

В унгарския тим се отличи Барна Тот с 16 точки, докато Милан Ивкович вкара 13.

В събота България ще играе с победителя от двойката между Латвия и Косово.