Българският национален отбор по борба завоюва първи три медала на турнира в украинската столица Киев.
В категория до 86 кг. Ахмед Магамаев се окичи със сребро, след като не излезе на финала заради травма срещу шампиона на Полша Себастиян Дженержански.
Юлияна Янева пък добави втори медал при жените в колекцията от отличия. Носителката на световната купа в категория до 72 кг, този път се пребори за бронза при 68-килограмовите, която е олимпийска.
В малкия финал българката срази опитната украинка Аля Черкесова, европейска шампионка от 2019-а и №1 в света от 2018-а.
С бронз от Киев си тръгва и Кирил Милов. В категория до 97 кг. на класическия стил той трябваше да излезе срещу Артур Алексанян (Армения), но съперникът му не излезе на тепиха, с което българинът записа служебна победа.
Днес Биляна Дудова (57 кг.) и Даниел Александров (87 кг.) ще спорят за бронза, а други петима наши продължават на репешажите.
Александър Николов бе избран за втория най-добър волейболист в света за 2025 г.
Росен Желязков: През 2025 година правителството работеше като програмно
БНТ представя петнадесетте български артисти в националната селекция за избор на изпълнител за „Евровизия 2026“