България U18 победи Германия с 3:0 гейма на старта на еврошампионата

Утре волейболните ни националки до 18 години играят с тима на Турция.

антонина зетова притеснението повлия доста нашето представяне
19:20, 01.07.2024
Чете се за: 02:05 мин.

Националният отбор на България по волейбол за жени до 18 години победи Германия с 3:0 (25:23, 25:19, 25:23) на старта на надпреварата в група 2 на европейското първенство в Ираклион, Гърция.

Отборът, с който започна треньорът Антонина Зетова, бе Деница Ангелова, Калина Венева, Никол Окоро, Димана Иванова, Вяра Парапунова и Дарина Нанева.

Родният тим стартира силно мача, като реализира първите три точки, но след това последва срив и изостана с 3:7. Следващите 7 поредни точки бяха за България, която поведе с 10:7. Последното равенство бе при 12:12, като след това младите ни волейболистки взеха аванс, който варираше от една до три точки, а отборът затвори частта при 25:23.

Вторият гейм също започна с размяна на точки, но Германия поведе с 6:3. Съперникът имаше аванс до 13:10, но последваха пет поредни точки за българките. Преднината на отбора ни достигна до 22:17, а най-голямата разлика бе в края - 25:19, като отборът ни приключи с ас на Вяра Парапунова.

Третият гейм също мина през обрати. Германия поведе с 10:7, родният тим изравни при 12:12, а след това отново пое инициативата. Авансът стигна до 20:16 и до 22:18, но Германия изравни драматично за 22:22. Българките успяха да се наложат с 25:23 и с крайното 3:0.

Най-резултатна бе Деница Ангелова с 11 точки, Дарина Нанева добави 9, Никол Окоро завърши със 7, Вяра Парапунова и Калина Венева добавиха съответно по 6 и 5 точки на сметката на България.

В класирането на група 2 България е начело в компанията на Полша и Турция, като отбори с чисти победи.

Утре е вторият мач на националния ни тим по волейбол до 18 години с тима на Турция.

Пожар гори в търговски магазин в Разград (СНИМКИ)