България загуби от Норвегия на старта на европейското по баскетбол за жени до 20 г. в дивизия „Б“

българия загуби норвегия старта европейското баскетбол жени дивизия
Снимка: БФ Баскетбол
22:40, 29.07.2023
Чете се за: 01:55 мин.

Националният отбор на България за жени до 20 години започна със загуба на европейското първенство по баскетбол в Дивизия „Б“ в Крайова.

В среща от група "D" българките отстъпиха на Норвегия с 53:65 (13:12, 5:17, 15:21, 20:15).

Двубоят започна с леко предимство на норвежките, но в края на първата четвърт баскетболистките на старши треньорката Маргарита Маринкова успяха да направят обрат и да поведат с 13:12.

Вторите десет минути на срещата обаче бяха ужасяващи за българския отбор, който вкара само пет точки. Така на полувремето националките изоставаха с 18:29.

Норвегия продължи да доминира и в третата четвърт, която скандинавките спечелиха с 21:15.

В заключителните десет минути българките се хвърлиха на финален щурм и в един момент разликата падна до осем точки при 51:59, но за обрат нямаше време.

Най-резултатни за България в срещата бяха Ивана Бонева и Деана Стояновска с по 11 точки

За норвежките, за които това бе втора поредна победа на първенството, се отличи Мария Миклебуст с "дабъл-дабъл" от 15 точки и 10 борби. "Дабъл-дабъл" от 14 точки и 10 борби направи и Карин Санфорд, а още 15 точки реализира Аурора Сорби.

В следващия си мач в неделя България играе с тима на Исландия, който по-рано днес също записа втори успех след 57:54 над Словакия.

Двама души са убити при руски ракетен удар срещу Запорожие
Ралица Митева с четвърто място на световното по модерен петобой за юноши и девойки до 19 години