България започна с победа на европейското по баскетбол за младежи дивизия „Б“ в Скопие

българия започна победа европейското баскетбол младежи дивизия bdquoбldquo скопие
Снимка: БФ Баскетбол
16:16, 07.07.2023
Чете се за: 01:27 мин.

Националният отбор на България по баскетбол за младежи до 20 години стартира с победа участието си на европейското първенство в дивизия „Б“ в Скопие, Република Северна Македония.

България победи Република Ирландия с 95:38 (20:9, 26:8, 23:12, 26:9) в първия си мач от група „А“, в която са още съставите на Словакия, Чехия и домакините.

Във втората си среща утре вечер (8 юли) българите ще се изправят срещу Чехия.

Националите, водени от селекционера Васил Христов, доминираха през целия мач срещу баскетболистите на Ирландия. Те дръпнаха с 20:9 след първата част, а на почивката авансът им бе 46:17. Преди финалните 10 минути резултатът бе 69:29 в полза на България, а най-голямата разлика достигна 59 точки.

Най-резултатен за успеха на националния тим бе Кръстомир Михов с 15 точки, 8 борби и 3 асистенции. Константин Костадинов се включи с 14 точки и 3 борби, а Марио Боянов добави 12 точки, 2 борби и 3 асистенции.

За противника Дара Фъргюсън отбеляза 12 точки и 6 борби.

Националите ни по волейбол до 21 години победиха Канада в първия си мач от световното в Бахрейн